تعداد بازدید: 24743    تاریخ انتشار: 1394/08/13   

تاریخچه دانشگاه

دانشگاه آزاد اسلامی در اردیبهشت ماه سال 1361 با حمایت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد که پس از آن واحدهای مختلف این دانشگاه در شهرهای مختلف کشورمان پی در پی راه اندای شدند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی نیز از مهرماه 1381 تحت نظر نظارت واحد شیراز با دو رشته کارناسی حقوق و کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزار و تعداد 260 نفر دانشجو  و با همکاری هیات راه اندازی از جمله مسئولین وقت شهرستان با در نظر گرفتن فضای آموزشی و اداری مناسب فعالیت خود را آغاز نمود.

از همان ابتدا جذب نیروی انسانی مورد نیاز دانشگاه و همچنین ساخت و احداث ساختمان ملکی و ایجاد رشته های دیگر در دستور کار قرار گرفت و با استخدام نیروی انسانی ، به زمین زدن کلنگ احداث ساختمان اموزشی به مساحت 5000 متر مربع و با مالکیت بیش از 23 هکتار زمین در محدوده شهر در سال 1382 روند رو به رشد دانشگاه در محورهای مختلف اموزشی ، اداری و عمرانی ادامه یافت. در این فاصله ضمن افزایش رشته ها، تعداد دانشجوی در حال تحصیل دانشگاه به دو برابر یعنی 500 نفر افزایش و در سالهای بعدی نیز این روند ادامه یافت و هم اکنون این واحد دانشگاهی با داشتن 2 باب ساختمان آموزشی ، ساختمان اداری ، سوله کارگاهی و آزمایشگاه ، الین ورزشی چند منظوره ، سلف سرویس ، کتابخانه، بوفه و انتشارات ، باجه بانک ، فضای سبز و پارک دانشجویی و دارا بودن امکانات مناسب و تاسیس رشته های تحصیلی متنوع در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد با مجموع 3500 نفر دانشجو به فعالیت خود ادامه می دهد. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی دارای تشکلهای فعال از جمله بسیج دانشجویی ، کانون هلال احمر، کانون هنر و ادبیات ، کانون اندیشه سازان جوان و کانون مشاوره و راهنمایی است که این تشکلها به فراخور و انگیزه فعالیت ، همایشها و اردوهای متعدد علمی ، سیاحتی ، فرهنگی برای دانشجویان تدارک می بینند.امر فهرنگی و فوق برنامه دانشگاه نیز در این راستا با برگزاری اردوها، سمینارها و همایشهای علمی ، سیاحتی و زیارتی از هیچ کوششی فرو گذار نیست.

ازمولفه های مورد تایید و توجه دانشگاه و مسئولین تکمیل فضای کالبدی و فراهم آوردن امکانات رفاهی بیشتر و توسعه بیش از پیش رشته ها بویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. واحد دانشگاهی نورآباد ممسنی در محل چشمه نارکان با موقعیت جغرافیایی ( شرق شهر نورآباد) در مسیر منطقه خوش آب و هوا و تفرجگاه طبیعی بوان قرار گرفته و برای دانشگاه و شهرستان های ممسنی و رستم روزهای طلایی و تاثیر گذار در توسعه علمی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی را نوید می دهد و آینده درخشان و موفقیت آینده برای همه تلاشگران عرصه علم و آگاهی و فرهنگ قابل پیشی بینی است.

 

 

 

 

دانشگاه نورآباد ممسنی